Тимченко Іван Олександрович (1928-1992)
Заслужений вчитель УРСР народився 1928 року у с. Броварки Градизького району. Після закінчення Броварківської середньої школи (Броварківської семирічної та , ймовірно, Шушвалівської середньої школи) вступив на філологічний факультет Полтавського педагогічного інституту їм, В. Г. Короленка. Після закінчення інституту молодого учителя української мови було направлено на роботу у школи Західної України. Згодом Іван Олександрович працював заступником директора в одній із шкіл Київської області. На початку 60-х років XX ст. повернувся у рідні краї і був призначений директором Глобинської середньої школи №1.
Ініціативність, цілеспрямованість і непересічний організаторсько-адміністративний талант скоро стали помітними для всієї педагогічної громадськості району. У 1972 році школа перейшла у нове типове приміщення, збудоване на кошти місцевого ордена Леніна колгоспу їм. Мічуріна з ініціативи його голови Героя Соціалістичної Праці Василя Єрофійовича Курченка, після смерті якого школа стала носити його ім’я.
Тимченку І. О. вдалося підібрати і згуртувати висококваліфікований колектив педагогів, який став флагманом організації шкільної освіти не лише в районі, а і в області. На базі СШ №1 проводилися методичні об’єднання учителів-предметників, олімпіади, спортивні змагання, районні та обласні конференції з вивчення та розповсюдження передового педагогічного досвіду, її відвідав міністр освіти України Удовиченко Петро Платонович.
Сам директор був висококваліфікованим учителем, громадським активістом: очолював первинну організацію товариства «Знання» колгоспу ім. Мічуріна, виступав як лектор-міжнародник.
Директору школи Тимченку І. О. та учителю історії Плисці М. Д. було присвоєно звання заслужений вчитель, біля десяти педагогів школи стали відмінникам освіти. Але у січні 1984 року за фіктивне розірвання шлюбу з корисливою метою Тимченко 1. О. був виключений з партії і звільнений з посади. Пропрацювавши ще рік учителем цієї школи виїхав на постійне місце проживання у м. Бровари Київської області, де і помер у 1992 році.
ДЖЕРЕЛА ТА ЛІТЕРАТУРА
- Особистий архів автора.
З книги В.Григор’єв “Історія Глобинського району в біографічних нарисах” ,с. 229-230