СВЯТО В БРОВАРКАХ

Від | 12.08.2023

До цього дня довго готувалися, його чекали всі жителі села. І ось він настав — фестиваль самодіяльного мистецтва. З самого ранку до святково прикрашеного Будинку культури потяглися люди, автомашинами прибували гості з інших сіл району. Завідуючий клубом Микола Черепахін ласкаво запрошу вав прибулих в приміщення.

В одній з кімнат було особливо людно. Тут розташувалася виставка оригінальних робіт народних умільців. Подовгу розглядають гості зразки різьби по дереву, виконані колгоспником артілі «Ленінець» Василем Івановичем Коваленком. Шкатулки обрамлені витонченим орнаментом, захоплюють майстерністю і чудовим візерунком. А колгоспник Григорій Іванович Бабак свою шкатулку зробив такою привабливою завдяки інкрустації соломкою.

Гомінкі дівчата розглядають вишивки. Вони красномовно свідчать, що руки трудівниць можуть не лише вирощувати високі врожаї, а й зі смаком прикрашати свій побут. Вишивки О. О. Бугай, Г.М. Ковпак, О. К. Удови та інших милують око яскравістю фарб та майстерним виконанням візерунків. Картина місцевого художника Анатолія Коваля «Надвечір’я» теж зібрала біля себе чимало людей. Хлопець зумів передати ліризм весняного вечора…

Фестиваль відкриває секретар парткому Г. К. Магда. Він говорить про трудові досягнення колгоспників у першому році п’ятирічки, про той великий розбіг змагання на честь 50-річчя Великого Жовтня.

— За 50 років Радянської влади. — говорить т. Магда, — нечувано зросли і розквітли народні таланти. Ми з радістю відзначаємо, що в наш час є такі широкі можливості для найповнішого розкриття духовного багатства кожної людини.

Ці слова відповідають дійсності. Коли хор Будинку культури виконав пісню А.Філіпенка «Комуністичній партії хвала» зал вибухнув оплесками. Пісня прозвучала, як велична ораторія нашій партії. Хоровий колектив виконав багато пісень. Вони, наче сама історія, повідали присутнім сторінки з життя нашого народу за 50 літ. Ось пісня «Смело мы в бой пойдем». З нею петроградські робітники, солдати і матроси йшли на штурм старого світу, з нею простий люд йшов захищати молоду Радянську республіку. «Пісня про Дніпро» нагадала багатьом присутнім у залі, чиї виски посипані інієм сивини, про грізний 1943 рік, про тяжкі бої за Дніпро.

Добре прозвучали й сучасні пісні. Виконання цих творів свідчить про творчу зрілість колективу і його керівника Михайла Новицького.

Хорошу майстерність продемонстрували на фестивалі тріо у складі сестер Парасковії і Софії Парафило та Надії Бутко. Порадував присутніх на фестивалі і чоловічий ансамбль.

Соліста Миколу Никопоненка глядачі довго не відпускали зі сцени. Пісні Верменича «Чорнобривці» і Білаша «Ясени», які він виконав полонили присутніх.

Свою майстерність продемонстрували також солісти Люба Івахно, Микола Черепахін та інші.

Широко були представлені на фестивалі декламатори Григорій Сидоренко з великим піднесенням прочитав «Стихи о советском паспорте» В.Маяковського, Михайло Малько – «На свадьбе» О.Твардовського, Всеволод Соляник – гуморески Ю.Прокопенка.

Фестиваль самодіяльних митців села Броварок, присвячений 50-річчю Радянської влади, пройшов успішно. Майстерність і творчу зрілість продемонстрували броварківські митці на своєму святі. В.Покотило. Фото Г.Сироватня