ЗВІТНА ДОПОВІДЬ правління колгоспу «Ленінець», з якою виступив голова колгоспу І. С. Прокопенко, була щедро пересипана цифрами, цікавими фактами. В ній добротно проведено аналіз господарювання за 1988 рік, а також трьох років дванадцятої п’ятирічки. На жаль, Іван Степанович мало сказав про соціально-культурний розвиток населених пунктів, створення належних умов для праці і відпочинку трудівників, будівництво житла, взаємовідносини правління колгоспу з школами.
Про такі господарства, як колгосп «Ленінець», кажуть, що вони сидять на мішку з грішми. Зараз на своєму рахунку тут мають півтора мільйона карбованців. Гроші мають віддачу лише тоді, коли вони пущені в добре діло, скажімо в будівництво житла, придбання нової техніки, яка полегшить умови праці трудівників. У Броварках поки що кошти не вкладені в діло. Адже чим можна пояснити те, що за три роки дванадцятої п’ятирічки у такому величезному господарстві побудовано лише дев’ять житлових будинків. Не кращі справи і з будівництвом культурно-побутових об’єктів, виробничих приміщень. Правління колгоспу погано допомагає забудовникам в придбанні цементу, цегли, лісу, інших будівельних матеріалів. У своєму виступі пенсіонер Л. М. Левінзон розповідав, що він протягом трьох років оббиває пороги контори колгоспу, щоб виписати кілька кубометрів лісу.
В колгоспі вісімнадцять виробничих підрозділів. В них працює чимало сумлінних трудівників, які успішно виконують свої соціалістичні зобов’язання, своєю працею приносять чималі прибутки в колгоспну касу. Але правління колгоспу мало дбає про належні побутові умови трудівників. В жодній тракторній бригаді, фермі, автогаражі немає душових, кімнат для зняття втоми, де можна було б випити склянку гарячого чаю, подивитися телепередачу, послухати музику. Тому люди знервовані, намагаються влаштовувати розпиття спиртних напоїв на робочих місцях. Саме про це говорили у своїх виступах доярки Л. О. Біленко, Л. М. Товстокор, Л. І. Ломака, Г. І. Олійник, механізатори Г. П. Білаш, В. А. Покотило, М. І. Приступ, В. О. Глушко та інші.
Чимало нарікань на роботу економічної служби колгоспу, бухгалтерського апарату висловив шофер В. М. Денисенко. Водій від імені колективу автогаража пред’явив претензії правлінню колгоспу за нерозбериху в нарахуванні доплати за безперервний стаж роботи шоферів, нарахуванні премій.
Трудівників колгоспу хвилює демографічна обстановка, яка складається в господарстві останніми роками. В Броварках, Кирияківці, Петрашівці, Пелехівщині, Вишеньках вже проживає більше тисячі пенсіонерів. Багато з них одинокі. Тож виникає необхідність не лише прискорити спорудження будинку для ветеранів, а і його розширення. Слід уже зараз керівникам і спеціалістам колгоспу задуматися, хто буде трудитися на полях і фермах через кілька років. Адже і нині в окремих виробничих колективах не вистачає механізаторів, тваринників, будівельників. Вихід єдиний — кожного дня ретельно вести профорієнтаційну роботу в Броварківській середній і Кирияківській неповній середній школах. Насправді ця робота пущена на самоплив. Не дуже часті гості в школах члени правління колгоспу, спеціалісти і керівники. Саме про це вели мову директор Кирияківськоі школи Я. В. Грінченко і Броварківської — Н. П. Хомець. Вони просили своїх шефів допомогти побудувати спортивний зал у Кирияківці, тир — у Броварках. Приємно, що ці прохання тут же, на зборах, були включені у фінансовий план колгоспу.
Діти — це наша радість. Однак, не дуже радісно маленьким мешканцям дитячого садка в Петрашівці. Під час однієї з перевірок було виявлено, що діти відпочивають у дві зміни. 26 дітей на тринадцять ліжок. Навчально-виховний процес у садочку майже відсутній.
Звітно-виборні збори проходили в Броварках гостро і принципово. Виступило двадцять чоловік. В переважній більшості це рядові трудівники, керівники середньої ланки. На жаль, не виступив жоден спеціаліст господарства.
Відбулися вибори правління колгоспу, ревізійної комісії, колгоспної пенсійної ради. Головою правління колгоспу більшістю голосів обрано І. С. Прокопенка.
В роботі зборів взяли участь і виступили керівники делегацій колгоспів імені Суворова І. Д. Ткаченко, «Шлях комунізму» Семенівського району О. С. Михайленко, з якими змагаються трудівники колгоспу «Ленінець»; завідуючий організаційним відділом райкому Компартії України В. І. Мартиненко.
І.Сорокопуд