Наближається до завершення гаряча жнивна пора. В багатьох господарствах району закінчився обмолот ранніх зернових культур, а це значить, що настав час обжинок. На жаль, не дуже радісних в цьому році, адже природа не милувала хлібороба. Несподівані травневі заморозки, тривала засуха — все це жорстоко вдарило по посівах не тільки зернових культур. Та ще и інша біда звалилася на плечі трудівників села — нестача і велика дорожнеча, ніби навмисне, пально-мастильних матеріалів у період жнив. Та все ж, як би важко не було, а люди працювали — на старій, зношеній техніці, що потребує значного ремонту, та у велику спеку, від якої, здавалося, не було ніякого порятунку. Робили свою справу бо знали, що ніхто інший це не зробить…
Напружені дні та ночі позаду, настав час прозвітуватися про вирощене та зібране. Не виняток і КСП «Ленінець», що у Броварках.
Тут минулої суботи у сільському Будинку культури відбулися загальні збори працівників та свято обжинок. У залі зібралися ті, хто сумлінно працював від зорі до зорі, прагнучи зібрати до колоска все вирощене, нічого не залишити в полі. Їх невтомні руки не знали перепочинку, адже робота, виконана ними в цей складний період, справді величезна, її розміри не можна виміряти ніякими мірками.
На порядок денний зборів були винесені три питання:
1. Про фінансово-господарський стан сільгосп-підприємства за 1 півріччя 1999 року.
2. Підведення підсумків збирання ранніх зернових культур цьогорічного врожаю.
3. Різне.
Виступаючи по першому питанню, голова правління господарства О. М. Колотієвський вказав на ті труднощі, в яких довелося працювати всім механізаторам.
— Невідповідність цін на сільськогосподарську продукцію і продукцію, що потрібна сільському това-ровиробнику, призводить до подальшого зубожіння села. А конкретних кроків з боку держави для його підтримки поки що немає, а навпаки — зросли ціни на пально-мастильні матеріали та енергоносії, що призвело до ще більшої кризи в сільському господарств!, —говорить Олександр Миколайович. Великих збитків завдали і непередбачувані травневі морози, ними було знищено та пошкоджено до 35% всіх посівних площ, тому в господарстві значною мірою недобрали урожай ранніх зернових і немає надії на гарні результати збору гречки, проса, соняшнику, цукрових буряків та кукурудзи.
За 6 місяців цього року вироблено валової продукції на 428 тис. гривень, допущено спад виробництва продукції тваринництва та зменшення його поголів’я, а це призвело до збільшення собівартості продукції. Всього ж від реалізації сільськогосподарської продукції одержано грошові надходження в сумі 682 тис. гривень.
Значні кошти були витрачені на придбання запасних частин, ПММ, міні-пекарні, нових тракторів, культиватора, також були проведені розрахунки з деякими організаціями, яким КСП заборгувало про-тягом минулих років.
Болючим залишається питання виплати заробітної плати. На 1.01. 99 року заборгованість перед працівниками КСП становила 169 тис. гривень, на 1.07. 1999 р. — 197 тис. гривень. За цей період вона була погашена як грошима, так і продукцією, але до повного розрахунку із працівниками ще далеко.
Закінчуючи виступ, Олександр Миколайович щиро подякував всім за сумлінну працю, побажав подальших трудових успіхів.
Головний агроном господарства Анатолій Вікторович Пащенко підвів підсумки збору врожаю ранніх зернових культур і наголосив, що зупинятися і розслаблятися рано, попереду велика і відповідальна робота — потрібно зібрати урожай інших сільськогосподарських культур, приготувати грунт під посів, і головне — успішно провести посівну кампанію. Тож попереду роботи у механізаторів вистачає.
Як важко не було, та збирання врожаю позаду. Результати жнив не дуже втішні, не радують вони ні голову правління, ні працюючих. Та все ж у господарстві свято, і тому слід назвати тих, хто славно по-трудився, не покладаючи рук дбав про те, щоб вчасно зібрати вирощене.
Гарно працювали Сергій Григорович Іщук, Станіслав Іванович Росенко, Валерій Павлович та Павло Павлович Годердзашвілі. На своєму «Джон Дірі» в господарстві працювали і механізатори із с. Лящівка Чорнобаївського району Черкаської області Микола Павлович Зубенко та Юрій Іванович Івко, які намолотили 915 тонн зерна. На моє запитання, чи сподобалося їм у господарстві і чи мають вони намір і надалі тут працювати, Микола Павлович відповів:

— Так, господарство тут непогане і люди дуже гарні. I якщо знову звернуться до нас за допомогою, то ми не відмовимо.
Далі — нагородження грошовими преміями тих, хто її по праву заслужив.
Що ж, один обсяг робіт виконано, попереду клопітка праця. Але то буде потім, а зараз броварківські хлібороби святкують свої обжинки. Вітаємо і ми їх з цією важливою подією і бажаємо не зупинятись на досягнутому, а впевнено крокувати вперед до нових трудових звершень.
Тетяна ПОПСУЙ.
Фото Івана КІПЕНКА.