Заслужений працівник сільського господарства України Гнат Кузьмич Магда народився 20 грудня 1919 року в с. Шушвалівка Градизького повіту (тепер Глобинського району) у селянській родині Кузьми Іларіоновича та Олени Степанівни, де було четверо дітей.
Після закінчення 7 класів Шушвалівської школи вступив до Кременчуцького технікуму механізації сільського господарства, який закінчив у 1939 році за спеціальністю техніка-механіка. Цього ж року зарахований спочатку курсантом 2-го запасного танкового полку, а потім Ленінградського технічного училища. Брав участь у Другій світовій війні.
Після демобілізації працює на Донбасі на Торезькому заводі ім. Ворошилова, потім у Краматорській МТС. У 1948 році повертається в рідне село і працює спочатку секретарем, а потім головою Шушвалівської сільської ради. З 1956 по 1959 рік він заступник голови місцевого колгоспу. Після переселення у с. Броварки, у зв’язку з утворенням Кременчуцького водосховища, працює парторгом тутешнього колгоспу. У 1968 році обирається головою броварківського колгоспу «Ленінець», який очолював до 1980 року, до виходу на пенсію.
Очолюване Гнатом Кузьмичом господарство було одним з кращих у районі. Тут освоювалися передові методи господарювання, одержувалися високі врожаї зернових та технічних культур, розвивалося високопродуктивне тваринництво, будувалося житло, клуби, школи, дитсадки, дороги, тваринницькі приміщення, мехмайстерні, розвивалася соціально-культурна сфера. Господарство матеріально забезпечувало фізкультурно-спортивний рух, придбало при сприянні земляків, народних артистів СРСР, композиторів братів Георгія та Платона Майбород, костюми для хору, який першим у районі за високу виконавську майстерність здобув високе звання народного.
Заслуги керівника господарства Г. К. Магди були високо оцінені. Йому було присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України», нагороджено трьома орденами Трудового Червоного Прапора та медалями.
Помер 15 квітня 1987 року. Похований у с. Броварки.
З книги В.Григор’єва “Історія Глобинського району в біографічних нарисах”