Поліщук Микола Омелянович (1926 -1980)
Заслужений працівник культури УРСР (1969), педагог, відмінник освіти УРСР, народився 1926 року у с. Кирияківці Глобинського району у селянській родині. Трудову діяльність розпочав 1943 року у місцевому колгоспі. Наступного року був призваний до лав армії, де служив до 1951 року. Після демобілізації працює вчителем (Броварківської семирічної школи) Кирияківської семирічної школи і одночасно навчається на історичному факультеті у Полтавському педагогічному інституті ім. В. Г. Короленка, який закінчив у 1959 році. 1972 року трудівники місцевого колгоспу обирають його заступником голови колгоспу, а комуністи секретарем партійної організації. З 1974 року до останніх днів життя М. О. Поліщук – директор Кирияківської восьмирічної школи.
Працюючи на педагогічній роботі, він дбав про матеріально-технічний стан школи (збудовано нове приміщення школи, придбано обладнання та унаочнення), забезпечення школи кваліфікованими кадрами, проводив велику громадську роботу. Написав історію села Кирияківки (колишній х. Майданівка), створив історико-краєзнавчий музей села, зберігши для нащадків пам’ять про односельців, які творили історію. У тому числі про місцевого землевласника князя В. О. Кудашева, власника 1800 десятин землі, який вперше на Полтавщині, на кирияківських полях, запровадив мілку оранку, основу органічного землеробства, відому тепер як безвідвальний обробіток грунту. У музеї залишили свої записи народний артист України Сергій Козак, солістка Київської обласної філармонії, заслужена артистка України Тетяна Винниченко-Майборода, співачка Київської оперної студії Зінаїда Бузина. Тут експонувалися особисті речі командуючого 4-ю армією генерал-лейтенанта Зигіна, який загинув на околиці Кирияківки. У 1969 році Поліщуку М. О. присвоєно звання заслуженого працівника культури УРСР. Бойові і трудові звитяги відзначені також дев’ятьма медалями. Помер 14 січня 1980 року. Похований у с. Кирияківка.
ДЖЕРЕЛА ТА ЛІТЕРАТУРА
- П. Василенко. Віч-на-віч з історією. // Зоря комунізму, 21 жовтня 1965р.
- В.Покотило, В.Ярошевський. У памяті – навічно. По стендах сільського історико-краєзнавчого музею. // Зоря комунізму, 11 листопада 1978 р.
- Микола Омелянович Поліщук. Некролог. // Зоря комунізму , 15 січня 1980р. ВІТАЛІЙ ГРИГОР’ЄВ « ІСТОРІЯ ГЛОБИНСЬКОГО РАЙОНУ В БІОГРАФІЧНИХ НАРИСАХ»