Наша глобинська земля багата на талановитих людей – композиторів, співаків, письменників. Тож хочеться, щоб діти гордились рідним краєм, могли побільше дізнатися про життя і творчість земляків не лише на уроках від учителя, а й відвідуючи бібліотеку, навчились пізнавати самостійно: читаючи книги, періодичні видання.
Одинадцятикласники Броварківської ЗОШ І-ІІІ ступенів вже мали можливість познайомитися з наявними в сільській бібліотеці матеріалами про життя I творчість I. Білика (лауреата Шевченківської премії, автора історичних романів “Меч Арея”, “Похорон богів”, “Золотий Ра”), який родом з Градизька; про те, як події Великої Вітчизняної війни відображені в творчості письменників – наших земляків
Цими вересневими днями бібліотекар завітала до учнів з літературною годиною “Людина важкої долі і високого таланту”, присвяченою 80-річчю з дня народження Ф.К. Рогового.
Феодосій Кирилович займає особливе місце серед письменників-краян. Він не лише народився на нашій землі, а й став її літописцем.
Школярі познайомилися з біографією Ф. Рогового, публікаціями про його творчість.
Розповідь про романи “Свято останнього млива” та “Поруки для батька” переросла в щиру розмову про історію, мову, звичаї рідного краю та рідного села. Адже за партами сиділи нащадки героїв книг, тих, кому довелося в кінці 50-х років покинути рідні домівки, звільнивши місце для Кременчуцького водосховища. Географічні назви в романах – не далека екзотика – це рідні Броварки, Петрашівка, сусідні Кирияківка, легко вгадувана Мозоліівка; Сула, Лебехівські острови; ніби з бабусиної казки – Морозівка, Дубів’я… А мова… Ці слова ще не всі відійшли в “Червону книгу”, дещо змінившись живуть вони в нашому селі и досі. Хоч дітям важко усвідомити, що, покинувши батьківську домівку, навряд чи десь їх зможуть почути.
Феодосій Кирилович бував у нашому селі, мав тут друзів, знайомих, хоч мало хто здогадувався, що перед ним не звичайний доброзичливий, щирий чоловік, а великий Майстер, письменницький талант якого буде визнано і високо оцінено Україною.
На жаль, сьогодні сільська бібліотека не може похвалитися великим обсягом матеріалів про Ф. Рогового. Маємо його романи “Свято останнього млива” та “Поруки для батька”. Остання стаття В.Григор’єва “Авангардист з полтавської глибинки” значно доповнила і узагальнила ті крупинки інформації про письменника, які доступні сільському читачеві: бібліографічний довдник “Письменники Радянської України” (1988 р.), “Письменники Полтавщини” (1990р.), публікації в районній та обласній пресі: Г. Антипович “Україна – його молитва”, В. Покотило”Визнання таланту” (1992 р.), Ю. Роговий “Довга дорога до “Свята…” (1995 р.), Л. Віценя “Хто і що читає у Шилівці, в Устимівці, в Полтаві?” (1999р.) та ін.
Запали в душу рядки: “Соромно усвідомлювати, що для видання шести посмертних рукописів Майстра може не вистачити і наступних десяти років…” Поправте мене, якщо помиляюсь – твори Феодосія Рогового, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка не видано в повному обсязі і по сьогодні?!
Світлана КУРОЧКА,
бібліотекар
Броварківської СБФ.